KXOB22-12X1F
Manufacturer
ANYSOLAR
VIGOR # :
Description
MONOCRYSTALLINE SOLAR CELL 630MV
Catalog
Solar Cells
DataSheet
KXOB22-12X1F PDF
Type Description
Series:IXOLARâ„¢
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:-
Current @ Pmpp:44.6 mA
Voltage @ Pmpp:500 mV
Current - Short Circuit (Isc):50 mA
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:630 mV
Operating Temperature:-
Package / Case:Cells
Size / Dimension:0.866" L x 0.276" W x 0.074" H (22.00mm x 7.00mm x 1.80mm)