KXOB22-04X3
Manufacturer
ANYSOLAR
VIGOR # :
Description
MONOCRYSTALLINE SOLAR CELL 1.89V
Catalog
Solar Cells
DataSheet
KXOB22-04X3 PDF
Type Description
Series:IXOLARâ„¢
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:-
Current @ Pmpp:13.38 mA
Voltage @ Pmpp:1.5 V
Current - Short Circuit (Isc):15 mA
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:1.89 V
Operating Temperature:-
Package / Case:Cells
Size / Dimension:0.866" L x 0.276" W x 0.074" H (22.00mm x 7.00mm x 1.80mm)