TPS-12-80W
Description
80W 12V SOLAR PANEL - 33.7 X 26.
DataSheet
TPS-12-80W PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:80 W
Current @ Pmpp:4.43 A
Voltage @ Pmpp:18.09 V
Current - Short Circuit (Isc):4.76 A
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:22.24 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Cell (36)
Size / Dimension:33.661" L x 26.220" W x 1.339" H (855.00mm x 666.00mm x 34.00mm)