SDQA39RR1W
Description
DISPLAY 7SEG 0.39" QUAD RD 12SMD
DataSheet
SDQA39RR1W PDF
Number of Characters:4
Size / Dimension:0.512" H x 1.543" W x 0.148" D (13.00mm x 39.20mm x 3.75mm)
Digit/Alpha Size:0.39" (10.00mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V
Current - Test:20mA
Millicandela Rating:20mcd
Wavelength - Peak:644nm
Power Dissipation (Max):70mW