W25Q80BLSSIG TR
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 80MHZ 8SOIC
DataSheet
W25Q80BLSSIG TR PDF
Type Description
Series:SpiFlash®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:800µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)