7027S55PF8
DataSheet
7027S55PF8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:512Kb (32K x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)