TPLH-3R0/650SL60X51
Description
CAP 650F 3.0V THREADED
DataSheet
TPLH-3R0/650SL60X51 PDF
Type Description
Series:TPLH-3V
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:650 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):0.6mOhm
Lifetime @ Temp.:1500 Hrs @ 65°C
Termination:Screw Terminals
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Package / Case:Axial, Can - Screw Terminals
Lead Spacing:-
Size / Dimension:2.362" Dia (60.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C