PL9410NL
Manufacturer
PulseR (iNRCORE
VIGOR # :
Description
FIXED IND 12UH 2.4A 50 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PL9410NL PDF
Type Description
Series:PL94XX
Package:Tube
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:12 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):2.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):50mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.410" L x 0.410" W (10.41mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):0.132" (3.35mm)