FSP700-1UAC01
Description
BATT CHARGER ENCLOSED 58.8V 14A
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
FSP700-1UAC01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Battery Chemistry:-
Battery Cell Size:-
Number of Cells:2
Voltage - Nominal:58.8V
Charge Current - Max:14A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:700W
Size / Dimension:7.87" L x 7.48" W x 3.94" H (200.00mm x 190.00mm x 100.00mm)