MPL110-12H-B3
Manufacturer
B B Battery
VIGOR # :
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 108AH
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
MPL110-12H-B3 PDF
Type Description
Series:MPL
Package:Bulk
Part Status:Active
Battery Chemistry:Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:108Ah
Size / Dimension:12.99" L x 6.81" W x 8.35" H (330.0mm x 173.0mm x 212.0mm)