MPL135-12-I3
Manufacturer
B B Battery
VIGOR # :
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 130AH
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
MPL135-12-I3 PDF
Type Description
Series:MPL
Package:Bulk
Part Status:Active
Battery Chemistry:Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:130Ah
Size / Dimension:13.54" L x 10.63" W x 6.81" H (344.0mm x 270.0mm x 173.0mm)