24V-MB240-3000K-39FT
Manufacturer
Inspired LED
VIGOR # :
Description
LED 24V 3000K WHITE 36LED/FT
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
24V-MB240-3000K-39FT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):94
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:1200.00mm L x 7.87mm W
Height:1.52mm