GTM43007-C4512-FW(R)
Description
AC/DC CONVERTER 12V 45W
DataSheet
GTM43007-C4512-FW(R) PDF
Type Description
Series:GTM43007-CWWVV-FW
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):45W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:89%
Operating Temperature:-10°C ~ 45°C
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)