SM8T30ATR
Description
30V 8000W PACKAGE DO-218AB TVS
DataSheet
SM8T30ATR PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):165A
Power - Peak Pulse:8000W (8kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)