T0402FF0750TM
DataSheet
T0402FF0750TM PDF
Current Rating (Amps):750 mA
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:35 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A
Melting I²t:0.012
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)