T0603HI0500TM
DataSheet
T0603HI0500TM PDF
Type Description
Series:TF-FUSE® T0603HI
Current Rating (Amps):500 mA
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:65 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:13A
Melting I²t:0.019
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W x 0.014" H (1.60mm x 0.81mm x 0.36mm)