CM2822H70A0T
DataSheet
CM2822H70A0T PDF
Current Rating (Amps):70 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:75 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:1400
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.228" W x 0.165" H (7.30mm x 5.80mm x 4.20mm)