AKR200C420L
Manufacturer
LEM USA, Inc.
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 200A
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
AKR200C420L PDF
Type Description
Series:AKR
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency Range:10Hz ~ 400Hz
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:3.500" L x 2.181" W (88.90mm x 55.40mm)
ET (Volt-Time):0.933" (23.70mm)