ETSB48E007502E
Manufacturer
Hosonic Electronic
VIGOR # :
Description
XTAL 1612 48MHZ, 10PF/10/15/-40+
Catalog
Crystals
DataSheet
ETSB48E007502E PDF
Type Description
Series:ETSB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)