C3391-12.352
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 12.3520MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
C3391-12.352 PDF
Type Description
Series:C33
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:12.352 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)