500SABA11M2896ACF
Description
XTAL OSCILLATOR XO SMD
DataSheet
500SABA11M2896ACF PDF
Type Description
Series:Si500S
Package:-
Part Status:Last Time Buy
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:11.2896 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±250ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)