PMD1207PTB3-A.(2).GN
Description
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC
DataSheet
PMD1207PTB3-A.(2).GN PDF
Type Description
Series:MagLev® PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 70mm L x 70mm H
Width:25.00mm
Air Flow:40.0 CFM (1.12m³/min)
Static Pressure:0.250 in H2O (62.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:39.0dB(A)
Power (Watts):2.9 W