JG18-0.5-45
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
18G 0.5" IT SERIES TIP ID .038"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG18-0.5-45 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 45°
Gauge:18
Outer Diameter:0.049" (1.25mm)
Inner Diameter:0.038" (0.97mm)