JG16-0.5EH
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
16G 0.5" EAR STYLE TIP ID .054"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG16-0.5EH PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:16
Outer Diameter:0.064" (1.63mm)
Inner Diameter:0.054" (1.37mm)