JG27-0.5X-90
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
27G 0.5" IT SERIES TIP ID .009"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG27-0.5X-90 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:27
Outer Diameter:0.016" (0.41mm)
Inner Diameter:0.009" (0.23mm)