IMSA-11600S-50A-GFN4
Description
CONN FFC VERT .5MM 50POS
DataSheet
IMSA-11600S-50A-GFN4 PDF
Number of Positions:50
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.236" (6.00mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Quantity Unit Price Ext. Price
FPC 0.5MM
FH28-40(20)SB-1SH(11)
FH28-40(20)SB-1SH(11)
CONN FPC BOTTOM 40POS 1.00MM R/A