HFW22R-1STE1H1LF
Description
CONN FFC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A
DataSheet
HFW22R-1STE1H1LF PDF
Type Description
Series:HFW-R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Flat Flex Type:FFC, FPC
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type:Contacts, Bottom
Number of Positions:22
Pitch:0.039" (1.00mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.075" (1.90mm)
Locking Feature:-
Cable End Type:Straight or Tapered
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Tin
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Actuator Material:-
Features:-
Voltage Rating:100V
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
10064555-172520HLF
10064555-172520HLF
CONN FPC TOP 17POS 0.30MM R/A
FPC 1.0MM
FPC 1.0MM
HLG-240H-30
HLG-240H-30
LED DRVR CC/CV AC/DC 15-30V 8A
SiT3372AI-1B9-30NC10.240000X
SiT3372AI-1B9-30NC10.240000X
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E2-25NX148.500000T
SiT3372AI-4E2-25NX148.500000T
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
HFW22R-1STE1H1LF
HFW22R-1STE1H1LF