HAH1DR-200S
Manufacturer
LEM USA, Inc.
VIGOR # :
Description
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Catalog
Current Sensors
DataSheet
HAH1DR-200S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:200A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:10mV/A
Frequency:30kHz
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
Response Time:6µs
Current - Supply (Max):20mA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C