HO 150-SW-0000
Manufacturer
LEM USA, Inc.
VIGOR # :
Description
DIGITAL OUTPUT OL PANEL MT 150A
Catalog
Current Sensors
DataSheet
HO 150-SW-0000 PDF
Type Description
Series:HO-SW
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:150A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:±0.5%
Accuracy:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Response Time:-
Current - Supply (Max):31mA
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)