BHK 300-130MG
Manufacturer
Kepco Power
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 40W
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
BHK 300-130MG PDF
Type Description
Series:BHK-MG
Package:Box
Part Status:Active
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:105 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 300VDC
Current - Output:0 ~ 130A
Display Type:LCD
Number of Characters:16
Number of Outputs:-
Size / Dimension:15.906" L x 8.346" W x 5.236" H (404.00mm x 212.00mm x 133.00mm)
Features:GPIB Interface, Programmable
Power (Watts):40W