BOP 2X100-2DC
Description
DUAL POWER SUPPLY RACK MNT 200W
DataSheet
BOP 2X100-2DC PDF
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 100VDC
Current - Output:0 ~ 2A
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Features:GPIB, RS-232
Power (Watts):200W