MCM-1211M-102-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
COMMON MODE FILTER
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
MCM-1211M-102-RU PDF
Type Description
Series:MCM-1211M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):14mOhm
Voltage Rating - DC:125V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.287" L x 0.213" W (7.30mm x 5.40mm)
Height (Max):0.197" (5.00mm)