CPFC54-510C
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 51UH 600MA 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CPFC54-510C PDF
Type Description
Series:CPFC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:51 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):160mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.374" L x 0.222" W (9.50mm x 5.65mm)
Height (Max):0.193" (4.90mm)