LBP.2450.X.A.30
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
LTCC BAND PASS FILTER FOR 2450MH
Catalog
RF Filters
DataSheet
LBP.2450.X.A.30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2.2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):0.031" (0.80mm)