LP0AA0209A700
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
SIGNAL CONDITIONING 209 MHZ SIZE
Catalog
RF Filters
DataSheet
LP0AA0209A700 PDF
Type Description
Series:LP
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:209MHz
Bandwidth:-
Filter Type:Low Pass
Ripple:-
Insertion Loss:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-ULGA
Size / Dimension:0.259" L x 0.156" W (6.58mm x 3.98mm)
Height (Max):0.022" (0.56mm)