EC200SEUAA-N06-SNNSA
Manufacturer
Quectel
VIGOR # :
Description
DESCRIPTION PLACE HOLDER
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
EC200SEUAA-N06-SNNSA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, Navigation, WiFi
Protocol:GNSS, GPRS, GSM, HSPA+, LTE, WCDMA, Wi-Fi
Modulation:-
Frequency:6GHz
Data Rate:-
Power - Output:-
Sensitivity:-
Serial Interfaces:-
Antenna Type:Antenna Not Included
Utilized IC / Part:-
Memory Size:-
Voltage - Supply:-
Current - Receiving:-
Current - Transmitting:-
Mounting Type:Card Edge
Operating Temperature:-
Package / Case:Module
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SARA-U270-00S
SARA-U270-00S
RX TXRX MODULE CELLULAR SMD
RC2411HP-CT-ZNM
RC2411HP-CT-ZNM
RX TXRX MODULE 802.15.4 CAST SMD
SARA-N200-02B
SARA-N200-02B
RX TXRX MODULE CELL IOT NB1 BA
VS-KBPC602
VS-KBPC602
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 6A D-72
EXSAM1A480GB025CCE
EXSAM1A480GB025CCE
SSD 480GB SATA3 2.5" MLC, ENTERP