1004292PT-AA10L0100
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA ASSY, WLANA PT 100
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1004292PT-AA10L0100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.4875GHz
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.825GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:4.8dBi
Power - Max:2 W
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.016" (0.40mm)