ZD3P65PD-B-US
Manufacturer
Zendure
VIGOR # :
Description
SUPERPORT S3 65W WALL CHARGER WI
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
ZD3P65PD-B-US PDF
Type Description
Series:SuperPort S3
Package:Box
Part Status:Active
Type:USB Wall Mount
Battery Chemistry:Mobile Devices
Battery Cell Size:-
Number of Cells:3
Voltage - Nominal:-
Charge Current - Max:-
Charge Time:2 Hrs
Voltage - Input:-
Power - Max:65W
Size / Dimension:2.56" L x 1.14" W x 1.57" H (65.00mm x 29.00mm x 40.00mm)