W2P15X7W04-U100D3B0A
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANT ASSY, WLAN2 04 100 D0230
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W2P15X7W04-U100D3B0A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.5GHz, 6.525GHz
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:2
VSWR:-
Return Loss:-9dB, -7.3dB
Gain:4.3dBi, 3.9dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.016" (0.40mm)