EXB150SMI
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR SMI CONN
DataSheet
EXB150SMI PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):156MHz
Frequency Range:150MHz ~ 162MHz
Features:-
Termination:SMI
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.500" (165.10mm)