33-2410NM-00-0600
Manufacturer
Tallysman Wireless
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.575/1.602GHZ DOME SMA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
33-2410NM-00-0600 PDF
Type Description
Series:Accutenna®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.59GHz
Frequency Range:1.574GHz ~ 1.606GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:1.8
Return Loss:-
Gain:4.25dBic
Power - Max:-
Features:Cable - 600mm, LNA, Filter
Termination:SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):0.591" (15.00mm)