33-8829NM-06-0350
Manufacturer
Tallysman Wireless
VIGOR # :
Description
ANTENNA GPS/GLONASS R/A MMCX
Catalog
RF Antennas
DataSheet
33-8829NM-06-0350 PDF
Type Description
Series:Accutenna®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.2276GHz, 1.248GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Frequency Range:1.215GHz ~ 1.261GHz, 1.557GHz ~ 1.606GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:4
VSWR:1.8
Return Loss:-
Gain:3.7dBic, 4dBic
Power - Max:-
Features:Cable - 350mm, LNA, Filter
Termination:SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):0.720" (18.30mm)