1005190F0-AA70L0150
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0150 MHF
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1005190F0-AA70L0150 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):7.5GHz
Frequency Range:6.5GHz ~ 8.5GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:5.3dBi
Power - Max:10 W
Features:Cable - 150mm
Termination:MHF
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.008" (0.20mm)