W3P35X8W04-U100D3B0A
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANT ASSY, WLAN 04 100 D0230
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W3P35X8W04-U100D3B0A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):2.44GHz, 5.5GHz, 6.475GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.825GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:3
VSWR:-
Return Loss:-15dB, -10dB, -6dB
Gain:2.3dBi, 5dBi, 2.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.016" (0.40mm)