W3P35X8W04-U100D3B0A
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANT ASSY, WLAN 04 100 D0230
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W3P35X8W04-U100D3B0A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):2.44GHz, 5.5GHz, 6.475GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.825GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:3
VSWR:-
Return Loss:-15dB, -10dB, -6dB
Gain:2.3dBi, 5dBi, 2.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.016" (0.40mm)
Applications:Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DCE-ANT24KIT-RSMA
DCE-ANT24KIT-RSMA
KIT PANEL ANT 7X6 12DBI RSMA
YB1505
YB1505
RF ANT 162MHZ YAGI N FEM BRKT MT
BAT-ANT-PROTECTOR M-F
VJ0805A471JXJPW1BC
VJ0805A471JXJPW1BC
CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 0805
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
W3P35X8W04-U100D3B0A
W3P35X8W04-U100D3B0A
ANT ASSY, WLAN 04 100 D0230
EEC-SE0H223
EEC-SE0H223
CAP 22MF -20% +80% 5.5V T/H