33-2920NMAT-00-0400
Manufacturer
Tallysman Wireless
VIGOR # :
Description
TW2920 BAND CORE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
33-2920NMAT-00-0400 PDF
Type Description
Series:Accutenna®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.56GHz
Frequency Range:1.51GHz ~ 1.61GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:1.8
Return Loss:-
Gain:4.25dBic
Power - Max:-
Features:Cable - 400mm, LNA, Filter
Termination:Connector
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):0.591" (15.00mm)