PSHLR-0030C0-002R3
Description
CAP 30F -10% +20% 2.3V T/H
DataSheet
PSHLR-0030C0-002R3 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:30 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:2.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):35mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:87600 Hrs @ 25°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.634" (41.50mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C