BPL3.3-12-T1
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 3.3AH
DataSheet
BPL3.3-12-T1 PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:3.3Ah
Size / Dimension:5.33" L x 2.70" W x 2.42" H (135.5mm x 68.5mm x 61.5mm)
Termination Style:Spade, .187" (4.7mm)