BPL26-12-B1
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 26AH
DataSheet
BPL26-12-B1 PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:26Ah
Size / Dimension:6.95" L x 6.59" W x 4.98" H (176.5mm x 167.5mm x 126.5mm)