HR50-12-B2
Manufacturer
B B Battery
VIGOR # :
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 48AH
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
HR50-12-B2 PDF
Type Description
Series:HR
Package:Bulk
Part Status:Active
Battery Chemistry:Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:48Ah
Size / Dimension:7.81" L x 6.56" W x 6.79" H (198.5mm x 166.5mm x 172.5mm)